Mezoterapia igłowa jest często mylona z botoksem, czy z wypełniaczami służącymi m. in. do powiększania ust oraz innymi inwazyjnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Botoks czy powiększanie ust i wypełnianie innych części skóry twarzy tzw. wypełniaczami to tylko wycinek zabiegów wykonywanych metodą mezoterapii igłowej. Są to zabiegi typowo estetyczne, czyli poprawiające jedynie wygląd skóry. W gabinecie KOSMEDERMA koncentruję się na zabiegach mezoterapii igłowej o właściwościach pielęgnacyjnych, które poprawią kondycję skóry, optymalnie ją nawilżą i odżywią, a w efekcie dadzą również efekt estetyczny, ponieważ nastąpi jej regeneracja, wygładzenie (zniwelowanie zmarszczek), zagęszczenie, poprawa jędrności i elastyczności. Efekty zabiegu mezoterapii igłowej w zależności od zastosowanych składników aktywnych (w zależności od zastosowanego preparatu) są różne, a podstawą ich skuteczności jest odpowiednie dobranie preparatów w zależności od rodzaju i potrzeb skóry Klienta.

Zabieg mezoterapii igłowej w gabinecie KOSMEDERMA polega na wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. W zależności od celu, który chcesz osiągnąć dobieram odpowiedni preparat w postaci specjalnego koktajlu do mezoterapii igłowej. Do zabiegów wykorzystuję wyłącznie profesjonalne kosmetyki przeznaczone do podawania iniekcyjnego. Obecnie pracuję na preparatach renomowanych marek Mesoestetic® oraz Mesotech®.

Dlaczego mezoterapia igłowa jest taka skuteczna?

Dostarczane za pomocą mezoterapii igłowej substancje czynne, wnikają bezpośrednio do głębokich warstw skóry właściwej. Ominięcie poprzez iniekcję bariery naskórka, pozwala na wprowadzenie substancji głębiej niż innymi metodami, dzięki czemu efekty widoczne są natychmiast po prawidłowo wykonanym zabiegu mezoterapii.

Mezoterapia igłowa w gabinecie KOSMEDERMA. Przede wszystkim bezpieczeństwo.

Do zabiegu mezoterapii igłowej stosuję jednorazowe igły i strzykawki. Rozpakowuję je z oryginalnego opakowania przy Tobie, abyś miała pewność, że były sterylnie zapakowane. Stosuję preparaty producentów specjalizujących się w medycynie estetycznej Mesoestetic® oraz Mesotech®, przeznaczone do podania iniekcyjnego. Jedną ampułkę z koktajlem używam tylko dla jednego pacjenta i do jednego zabiegu.

Ponadto gabinet KOSMEDERMA wyposażony jest w lampę bakteriobójczą, która podnosi i utrzymuje poziom czystości mikrobiologicznej pomieszczenia zabiegowego. Lampa nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

Czy mezoterapia igłowa boli?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej odczuwalny jest lekki ból wynikający z nakłuć. Odczuwalność bólu jest różna w zależności od miejsca poddanego zabiegowi oraz indywidualnej wrażliwości na ból. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej stosuję krem znieczulający z lidokainą Swiss Medical. Lidokaina to substancja miejscowo znieczulająca, która hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych.

Total
5
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*