Niezależnie od wieku, rodzaju oraz problemów skóry podstawą pielęgnacji skóry jest prawidłowy i systematyczny demakijaż. Powinien on być wykonywany rano i wieczorem. Prawidłowy demakijaż to wbrew pozorom trudna sztuka, ale jeżeli się do niego przyłożysz to uczynisz milowy krok na drodze do zdrowej i pięknej skóry.

Oczyszczenie skóry mleczkiem, żelem, płynem micelarnym lub śmietanką kosmetyczną

Demakijaż ma za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wykonuj go za pomocą mleczka, żelu, płynu micelarnego lub śmietanki kosmetycznej. Nałóż preparat na zwilżony płatek kosmetyczny lub bezpośrednio na zwilżoną skórę i wykonuj okrężne ruchy. Jeżeli wykonujesz demakijaż płatkami kosmetycznymi, oczyszczaj skórę tak długo, aż ostatni płatek będzie czysty.

Przywrócenie prawidłowego pH skóry tonikiem

Po oczyszczeniu twarzy, używaj toniku odpowiedniego do rodzaju skóry. Tonik ma za zadanie przywrócić odpowiednie pH skóry i doczyścić ją z wcześniej użytego preparatu. Stosowanie toniku to konieczny element prawidłowego demakijażu. Jeżeli pH skóry nie zostanie przywrócone do prawidłowego, zostanie zaburzony proces złuszczania naskórka, a skóra ulegnie przesuszeniu.

Złuszczanie peelingiem enzymatycznym lub ziarnistym

Dodatkowo raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, stosuj peelingi enzymatyczny lub ziarnisty w zależności od rodzaju skóry. Peeling wspomaga proces złuszczania naskórka. Po wykonanym peelingu, przed aplikacją kremu pielęgnacyjnego, również należy pamiętać o tonizowaniu skóry.

Krem pielęgnacyjny na dzień i serum na noc

Na zakończenie pielęgnacji zawsze stosuj krem pielęgnacyjny. Krem na dzień powinien zawierać filtry UV, które dodatkowo zabezpieczą przed promieniami słonecznymi. Jeśli krem nie posiada filtrów w swoim składzie, należy dodatkowo zaaplikować krem z filtrem w odstępie około 15 minutowym. Na noc stosuj krem lub preparaty bardziej skoncentrowane takie jak serum.

Demakijaż nie jest zarezerwowany tylko dla pań. Mężczyźni również powinni wykonywać regularny demakijaż. Nazwa ta kojarzy się z usuwaniem makijażu, którego panowie przecież nie noszą, ale demakijaż w ich przypadku, powinien przebiegać tak samo. Jedyna różnica to taka, że panowie mogą stosować do demakijażu kosmetyki dedykowane do ich skóry.

Ważne jest, aby wykonywać demakijaż rano po przebudzeniu, a nie tylko wieczorem, gdyż na powierzchni skóry jest dużo zanieczyszczeń takich jak kurz, bakterie, pot podobnie jak po całym dniu. Te dwie proste czynności pomogą Tobie cieszyć piękną i zdrową skórą na co dzień.

Total
6
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*