Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg medycyny estetycznej o wielu zastosowaniach

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi mezoterapii igłowej w zależności od zastosowanego preparatu, techniki wykonania zabiegu i obszaru zabiegowego, mogą mieć działanie odmładzające, liftingujące, przeciwstarzeniowe (anti-aging), regenerujące i odbudowujące skórę (głębokie i intensywne nawilżenie, odżywienie, wygładzenie, poprawa napięcia i elastyczności).

Co to jest mezoterapia igłowa?


Mezoterapia igłowa (zwana również iniekcyjną) to zabieg polegający na aplikowaniu w skórę substancji aktywnych za pomocą igły i strzykawki. Substancje aktywne dostarczane są zwykle w formie specjalnych roztworów i koktajli.

W wyniku zabiegu mezoterapii igłowej dobroczynne dla skóry substancje, poprzez mechaniczne ominięcie bariery naskórka, wnikają bezpośrednio do głębokich warstw skóry właściwej lub tkanki podskórnej.

Zabieg tą metodą pozwala na wtłoczenie substancji aktywnych głębiej, dzięki czemu efekty widoczne są natychmiast po jego prawidłowym wykonaniu. Dlatego mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Skutecznie pielęgnuje skórę, rewitalizuje ją i nawilża, niwelując zmarszczki i inne oznaki starzenia oraz przywracając skórze świeży, młody wygląd.

Mezoterapia igłowa
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Z tego działu dowiesz się jakie zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane są w Gabinecie Kosmetologii Estetycznej KOSMEDERMA, w jaki sposób są wykonywane, jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej, jak należy się do nich przygotować oraz jak należy postępować po takim zabiegu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej.


Celem zabiegu jest biorewitalizacja, lifting, ujędrnianie, nawilżenie, odżywienie skóry, profilaktyka starzenia się skóry, profilaktyka wypadania włosów, miejscowe zwalczanie fałdów tłuszczowych (np. podwójny podbródek, fałda na brzuchu) lub zwalczanie objawów towarzyszących otyłości (np. utrata napięcia skóry, rozstępy).

Wskazania do mezoterapii igłowej z użyciem poszczególnych preparatów znajdą Państwo w opisie poszczególnych zabiegów.

Jaką metodą wykonywana jest mezoterapia igłowa?


W gabinecie wykonuję zabiegi mezoterapii igłowej manualnie za pomocą strzykawki poprzez wykonywanie niewielkich nakłuć bardzo cienką igłą za pośrednictwem której dostarczane są do skóry odpowiednie substancje aktywne. Zabiegi wykonuję techniką nappage i mikropęcherzyków.

Technika mikropęcherzyków polega na podawaniu substancji na granicy skórno-naskórkowej. Technikę tą stosuje się zwykle w zabiegach korekcji zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, a także w celu odmłodzenia grzbietów dłoni oraz policzków.

Technika nappage polega na wykonaniu serii szybkich i gęstych nakłuć śródskórnych podawanych pod odpowiednim kątem, z jednoczesnym podaniem preparatu. Technika nappage stosowana jest w zabiegach biorewitalizacji skóry twarzy oraz głowy.

Czy preparaty do mezoterapii igłowej są bezpieczne?


W gabinecie zabiegi mezoterapii igłowej wykonuję preparatami producentów Mesoestetic® oraz Mesotech®. Są to znane w całej Europie marki specjalizujące się w produkcji preparatów dedykowanych do zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, w tym roztworów i gotowych koktajli do mezoterapii igłowej. Na terenie Polski dystrybutorem koktajli Mesotech® jest znany polski producent kosmetyków profesjonalnych Clarena, dlatego na ampułkach z koktajlami Mesotech widnieje nazwa marki Clarena. O czym warto wspomnieć preparaty marki Mesoestetic® posiadają certyfikację medyczną.

Obecnie w ofercie gabinetu znajdują się zabiegi mezoterapii igłowej:

Mesoestetic® Ultra HydraLifting – roztwór kwasu hialuronowego i NCTC 109.
Mesotech® HydraLift – koktajl z kwasem hialuronowym.
Mesotech® Elasthase – koktajl z elastyną.