TRYCHOLOGIA – ZABIEGI NA SKÓRĘ GŁOWY

Zabiegi trychologiczne wspomagają leczenie skóry głowy i wypadania włosów

Zagęszczenie, pobudzenie do wzrostu i odżywienie włosów, odżywienie i oczyszczenie skóry głowy.

Zabiegi trychologiczne

W gabinecie KOSMEDERMA zabiegi wykonywane na skórę głowy to:

Mezoterapia igłowa
Peeling chemiczny

Co to jest trychologia?


Trychologia jako dziedzina medycyny zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych ze skórą głowy i włosami.
Trychologia jako dziedzina nauki kosmetologii to wspomaganie leczenia medycznego. W praktyce są to zabiegi kosmetyczne łagodzące dolegliwości związane z przebiegiem choroby powodującej problem ze skórą głowy lub włosów, zapobiegające powstawaniu tych dolegliwości, a czasami nawet likwidujące ich przyczyny, jeżeli przyczyna tkwi w samej skórze głowy, a nie w innych funkcjach organizmu.

Trychologia zajmuje się m. in. problemami skórnymi powodującymi wypadanie włosów (łysienie). Zabiegi trychologiczne mogą doprowadzić do zagęszczenie włosów, wzmocnienia i pobudzenia ich do wzrostu. Problemy związane ze skórą głowy i włosami wynikają często z innych problemów tkwiących w naszym organizmie np. z zaburzeń hormonalnych, które wymagają zwykle porady lekarskiej i odpowiedniego leczenia. Dlatego zabiegi trychologiczne w salonie kosmetycznym mogą złagodzić objawy lub przyspieszyć ich ustąpienie, po uprzednim zlikwidowaniu przyczyny wywołującej określony stan.

Trychologia
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Na początku wizyty kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad w celu ustalenia przyczyny i rodzaju problemu związanego ze skórą głowy lub włosów.

Po ustaleniu przyczyny zostanie ustalony odpowiedni plan zabiegowy, ponieważ w przypadku problemów owłosionej skóry głowy konieczne jest zwykle przeprowadzenie całej serii zabiegów dla wyraźnej poprawy kondycji skóry i włosów.

Efekty zabiegów trychologicznych mogą być widoczne (w zależności od problemu) nawet dopiero po około dwóch miesiącach od ich przeprowadzenia, ponieważ mają one głównie na celu pobudzenie skóry do wzrostu nowych włosów – wzmocnienie cebulki włosa, pobudzenie skóry do produkcji nowych cebulek.

Seria zabiegów trychologicznych

W przypadku problemów owłosionej skóry głowy konieczne jest zwykle przeprowadzenie całej serii zabiegów dla zauważalnej poprawy.

 

Mezoterapia igłowa
w ramach zabiegu trychologicznego


Mezoterapia igłowa skóry głowy w gabinecie KOSMEDERMA jest wykonywana preparatami renomowanej marki MESOESTETIC ®, stosownymi również w klinikach medycyny estetycznej. W zależności od problemu skóry głowy kosmetolog dobierze odpowiednią ampułkę. Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonywana jest techniką nappage.

W zależności od potrzeby, dla osiągnięcia lepszych efektów, kosmetolog może zalecić wykonanie peelingu chemicznego skóry głowy bezpośrednio przed zabiegiem mezoterapii igłowej.

Ampułki i koktajle MESOESTETIC ®

Stosowane w gabinecie KOSMEDERMA ampułki i koktajle MESOESTETIC ® to wyroby medyczne certyfikowany CE służące do podania śródskórnego w zabiegach na twarz i ciało.

 

Peeling chemiczny
w ramach zabiegu trychologicznego


Peeling chemiczny skóry głowy w gabinecie KOSMEDERMA może być stosowany jako samoistny zabieg lub w celu przygotowania skóry głowy do mezoterapii igłowej wzmacniając jej skuteczność.

Peeling chemiczny wykonywany jest ampułką marki MESOESTETIC ® z kwasem glikolowym i witaminami E i F.

MESOESTETIC ® cenione przez lekarzy medycyny estetycznej

Na preparatach tej marki (ampułkach do mezoterapii igłowej, peelingach chemicznych) zabiegi wykonują również lekarze medycyny estetycznej.