Kosmetolog Anna Powiecka
Kwalifikacje i wykształcenie

Jestem dyplomowanym kosmetologiem oraz biotechnologiem kosmetologicznym. Wiedzę i umiejętności stale uzupełniam poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, regularnie biorę również udział w sympozjach naukowych.

Zanim wybierzesz gabinet kosmetyczny sprawdź czy personel posiada odpowiednie kwalifikacje.

Poniżej mogą Państwo zapoznać się z dokumentami potwierdzającymi moje kwalifikacje zawodowe.

Dyplomy ukończenia studiów wyższych na kierunku kosmetologia oraz biotechnologia kosmetologiczna.

Posiadam tytuł licencjata kosmetologii w specjalności kosmetologia specjalistyczna oraz magistra biotechnologii w specjalności biotechnologia kosmetologiczna.

Studia kosmetologiczne umożliwiły mi zdobycie szerokiej wiedzy teoretycznej oraz podczas wielu ćwiczeń i praktyk nabyłam liczne umiejętności praktyczne niezbędne w zawodzie kosmetologa.

Medycyna estetyczna, dermatologia zabiegowa, dermatologia estetyczna, chirurgia plastyczna, onkologia dermatologiczna, kosmetologia stosowana, kosmetologia profilaktyczna, kosmetologia lecznicza, kosmetologia pielęgnacyjna, kosmetologia upiększająca, chemia kosmetyczna, receptura kosmetyków – to tylko niektóre przedmioty które objęte były programem studiów, a za sprawą których posiadam odpowiednie przygotowanie do wykonywania zabiegów kosmetycznych, jak również do współpracy z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna

Mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna to zabiegi z zakresu kosmetologii specjalistycznej i medycyny estetycznej wymagające szczególnego przygotowania ze strony osoby wykonującej zabieg.

Pomimo dobrego, gruntownego przygotowania do zawodu kosmetologa jakie zapewniły mi studia i praktyka, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez specjalistyczne kursy i uczestnictwo w sympozjach.

Odbyłam między innymi specjalistyczne szkolenia z mezoterapii igłowej i lipolizy iniekcyjnej, które nie tylko poszerzyły moją wiedzę i umiejętności praktyczne z wykonywania tych zabiegów, ale pozwoliły na poznanie preparatów kosmetycznych stosowanych do tych zabiegów, m. in. marek Mesoestetic i Mesotech.

Peeling chemiczny – kwas medyczny TCA

Peeling chemiczny to bardzo uniwersalny zabieg, odpowiednio dobrany kwas do danego typu cery i problemu skórnego może zdziałać cuda. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić skóry pacjenta. Peeling chemiczny w szczególności kwasami medycznymi, to również chętnie stosowany zabieg przez lekarzy specjalizujących się w zabiegach medycyny estetycznej.

Przygotowanie, które uzyskałam na studiach, podczas których miałam okazję poznać zastosowanie i wykonywać zabiegi różnymi kwasami, uzupełniłam o liczne szkolenia i sympozja.

Dzięki dodatkowym specjalistycznym kursom poznałam i nabyłam umiejętności stosowania różnorodnych kwasów z grupy AHA, BHA, PHA i TCA (trójchlorooctowy), uczestniczyłam w szkoleniach i sympozjach różnych marek m. in. Arkana, Clarena, Toskani Cosmetics i Jadwiga, dzięki czemu mogę wykonywać zabiegi firmowe Clarena Frost Peel I i Frost Peel II oraz innymi kwasami marki Clarena ACID LINE, Toskani Cosmetics Fenol TCA Eraser, Arkana AzAc PEEL, Arkana Acid Therapy MD, Arkana Acid Fusion 3.0, Jadwiga AHA i BHA.

Odbyte kursy i szkolenia pozwoliły mi nie tylko poznać procedury zabiegowe wymagane do przeprowadzenia zabiegów konkretnymi preparatami, ale przede wszystkim nabyłam umiejętność właściwego doboru kwasów do danego typu cery i problemu skórnego.

Polski Peeling Ziołowy JADWIGA

Posiadam uprawnienia do wykonywania silnie złuszczającego zabiegu Polski Peeling Ziołowy nadane przez JADWIGA Placówka Oświatowo – Szkoleniowa Instytutu Kosmetyczno – Medycznego laboratorium bioodnowy.

Do wykonywania Polskiego Peelingu Ziołowego JADWIGA wymagane jest specjalne przeszkolenie, ponieważ zabieg polega na bardzo silnym i głębokim złuszczaniu naskórka, porównywalnym z zabiegami peelingu chemicznego z zastosowaniem kwasów o bardzo wysokim stężeniu.

Elektrokoagulacja i epilacja

Posiadam przygotowanie do zabiegów elektrokoagulacji (inaczej termoliza, diatermia) i epilacji. Wiedzę i odpowiednie umiejętności nabyłam już na studiach kosmetologicznych, a pogłębiam je szkoleniami i uczestnictwem w sympozjach.

Depilacja pastą cukrową ELLA

Posiadam przygotowanie do wykonywania zabiegów depilacji cukrowej pastami cukrowymi ELLA Professional.

Pozostałe kursy i szkolenia

Regularnie uczestniczę w szkoleniach i sympozjach z różnych dziedzin kosmetologii i medycyny estetycznej, poznaję produkty różnych marek, ponieważ wyznaję zasadę, że każdy typ cery i problem skórny jest inny, dlatego nie należy ograniczać się do jednego producenta, a posiadać szeroką wiedzę na temat różnych linii zabiegowych, co pozwoli na dobór odpowiedniej terapii zabiegowej w konkretnym przypadku dla konkretnego klienta.

Uczestniczyłam w szkoleniach i pokazach różnych producentów kosmetyków profesjonalnych, w tym poznałam m. in. zastosowanie kosmetyków i procedury zabiegowe Apis Natural Cosmetics, Jadwiga, Bielenda Professional, Arkana, Clarena, Gernetic, Ella, Thalion, Toskani Cosmetics, Mesoestetic, Mesotech.