Lipoliza iniekcyjna w Opolu

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu rozbicie komórek tłuszczowych. Preparaty stosowane do zabiegu lipolizy iniekcyjnej powodują rozpad trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe, które następnie transportowane są do wątroby i w procesach metabolicznych usuwane z organizmu.

Należy podkreślić, że lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem modelowania sylwetki – nie jest to zabieg odchudzający czy leczenie otyłości. Pozwala na eliminację małej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, na twarzy jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała, z których ciężko jest pozbyć się tkanki tłuszczowej w wyniku ćwiczeń i diety. Lipolizę iniekcyjną stosuje się również w celu redukcji cellulitu tłuszczowego lub wodnego.

Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej mogą być poddawane okolice twarzy i ciała, takie jak podbródek (tzw. drugi podbródek), kark, ramiona, brzuch, boki brzucha, uda oraz okolice kolan. W wielu z tych miejsc redukcja tkanki tłuszczowej poprzez trening lub dietę jest bardzo utrudniona i nie przynosi efektów.

Do niedawna rozwiązaniem było modelowanie tych obszarów za pomocą bardziej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Lipoliza iniekcyjna to doskonała alternatywa dla odsysania tłuszczu (liposukcji), ale także dla innych zabiegów lipolitycznych, jak lipoliza laserowa czy kriolipoliza. Jest to metoda mniej inwazyjna od liposukcji, a w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami może zdziałać cuda i sprawdzić, że zyskamy upragnioną sylwetkę.