Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie (mikronakłucia) specjalnie do tego wyprodukowanym urządzeniem zakończonym sterylnymi kartridżami z igłami. Pobudza skórę do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny, a następnie powoduje jej przebudowę, regenerację i odmłodzenie. 

Za pomocą zabiegu mezoterapii mikroigłowej można osiągnąć różne efekty w zależności od częstotliwości, głębokości (długość igieł) i ilości mikronakłuć oraz od zastosowanych składników aktywnych.

W wyniku zabiegu mezoterapii mikroigłowej następuje głęboka regeneracja naskórka, odżywienie i nawilżenie skóry. Spłyceniu ulegają zmarszczki mimiczne, a blizny potrądzikowe w zależności od ilości zabiegów i zaawansowania zmian w skórze są mniej widoczne lub zostają zlikwidowane. Koloryt skóry zostaje wyrównany, następuje regeneracja skóry zniszczonej opalaniem lub innymi czynnikami. Cienka i mało elastyczna skóra staje się mocniejsza oraz jędrniejsza.