Na czym polega złuszczanie kwasami – peeling chemiczny?

Peeling chemiczny, inna stosowana nazwa to eksfoliacja kwasami (potocznie kwasy), to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu kwasów organicznych, w wyniku czego następuje usunięcie obumarłych komórek naskórka, stymulacja komórek skóry do odnowy przez co następuje przebudowa i odmłodzenie skóry.

Peeling chemiczny to, w zależności od zastosowanego preparatu (rodzaj kwasu, stężenie i pH kwasu) i celu jaki chcemy osiągnąć (problem skórny, niedoskonałości skóry), zabieg zaliczany do medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej lub kosmetologii pielęgnacyjnej. Stosowany jest również w trychologii.

Wskazaniem do zabiegów eksfoliacji kwasami jest m.in. starzenie się skóry (pierwsze i późniejsze oznaki starzenia jak zmarszczki, brak napięcia skóry), przesuszenie skóry, ziemistość skóry (skóra szara, tzw. cera palacza), nadmierne wydzielanie sebum i trądzik, zaskórniki, a także niedoskonałości jak przebarwienia skórne (piegi i inne przebarwienia posłoneczne, plamy starcze), blizny, w tym blizny potrądzikowe.