Elektrokoagulacja - co to jest?

Elektrokoagulacja, inaczej termoliza lub diatermia to metoda elektrochirurgii stosowana w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii. Elektrokoagulacja polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Zmienione chorobowo miejsca są poddawane działaniu specjalnej elektrody (igły do elektrokoagulacji), która za sprawą prądu elektrycznego wytwarzającego wysoką temperaturę powoduje termolizę, czyli drobne „oparzenie” tkanki, a w rezultacie prowadzi do uszkodzenia (ścięcia, koagulacji) zlokalizowanego w niej białka.

Za pomocą elektrokoagulacji usuwa się włókniaki, kurzajki i inne zmiany skórne, a także zbędne owłosienie. Ponadto elektrokoagulacja służy do zamykania nadmiernie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to zabieg małoinwazyjny i szybki, bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę (włókniak, prosak, kurzajka, naczynko, cebulka włosa) jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawić trwałych śladów (blizny, przebarwienia).


zamykanie naczynek

W gabinecie KOSMEDERMA metodą elektrokoagulacji wykonywany jest zabieg zamykania drobnych, pojedynczych naczynek krwionośnych, tzw. teleangiektazji, a potocznie nazywanych również jako „pajączki naczyniowe”. W przypadku dużych zmian naczyniowych odsyłam klienta do lekarza odpowiedniej specjalności.

usuwanie włókniaków i prosaków

Podczas wizyty kosmetolog obejrzy zmiany skórne w postaci włókniaków i prosaków oraz oceni czy kwalifikują się do usunięcia przy wykorzystaniu metody elektrokoagulacji. Zabieg polega na przyłożeniu do każdego włókniaka lub prosaka elektrody, która powoduje jego wypalenie.

W gabinecie KOSMEDERMA metodą elektrokoagulacji wykonywany jest zabieg usuwania drobnych włókniaków oraz prosaków, a w przypadku dużych zmian skórnych kwalifikujących się do wycięcia odsyłam klienta do lekarza odpowiedniej specjalności.

epilacja - usuwanie owłosienia

Do zabiegu epilacji metodą elektrokoagulacji kwalifikują się pojedyncze włosy, np. na górnej wardze (tzw. wąsik niepożądany u kobiet), brwii i inne niepożądane pojedyncze włosy. Zabieg usuwa włosy trwale (na kilka lat) uszkadzając cebulkę włosa, jednakże zależy to od fazy wzrostu włosa.

Epilacja metodą elektrokoagulacji to równie skuteczna metoda jak epilacja laserowa (usuwanie pojedynczego owłosienia), przy czym jest od niej znacznie tańsza.

Czy elektrokoagulacja boli?

Elektrokoagulacja nie jest zupełnie bezbolesna, a odczucia zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji (unerwienie miejsca). W trakcie zabiegu odczuwalne są miejscowo lekkie ukłucia lub mocne ciepło. Czuć również charakterystyczny zapach koagulowanego białka.

Przeczytaj przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu, przebieg zabiegu, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu elektrokoagulacji.

Cennik


Pielęgnacja domowa

Image

Bielenda Professional Modeling & Anti-Cellulite Massage Body Balm to balsam o idealnej konsystencji do masażu zawierający szereg składników aktywnych o działaniu wspomagającym pielęgnację ciała po zabiegu Shape Architect Body Wrapping Therapy.

Przeznaczenie: Utrata jędrności i elastyczności skóry, skóra wiotka i pozbawiona napięcia, różne formy cellulitu, rozstępy, nadmierna tkanka tłuszczowa (brzuch, uda, pośladki). Skóra wymagająca intensywnego nawilżenia i regeneracji. Do pielęgnacji domowej pomiędzy zabiegami Shape Architect.

Składniki aktywne: Kofeina, Krzemionka Organiczna, Elastyna, Ekstrakt z Alg Laminaria, Ekstrakt z Morszczynu, Wąkrota Azjatycka, Ekstrakt z Kigelii Afrykańskiej, Ekstrakt z Bluszczu, Spirulina, Witamina E, Masło Shea, Olej Babassu.

Działanie: Nawilżenie, Odżywienie skóry, Złagodzenie swędzenia i suchości skóry związanej z rozciąganiem w czasie ciąży.

ZAMÓW ONLINE: Balsam modelująco-antycellulitowy Shape Architect


Image
Image
Image
Image