Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny? Co lepsze?

Na tak postawione pytanie, co lepsze, mezoterapia czy peeling kawitacyjny, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście nie możemy również zostawić Ciebie bez żadnej odpowiedzi. Problem z odpowiedzią na tak postawione pytanie jest taki, że są to dwa zupełnie różne zabiegi, pomimo, że z perspektywy Klienta różnica nie wydaje się, aż tak znaczna.


Mikrodermabrazja a peeling kawitacyjny. Różnice.

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja (tzw. kontrolowany mikropeeling) to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu powierzchownych warstw skóry przy wykorzystaniu podciśnienia.  W trakcie zabiegu mikrokryształki z wymiennej głowicy intensywnie złuszczają naskórek, a martwe komórki, wraz z zalegającym sebum i zanieczyszczeniami są usuwane ze skóry poprzez zassanie ich do specjalnego filtra. Kosmetolog ma możliwośc kontrolowania intensywności złuszczania podczas zabiegu.

W wyniku zabiegu mikrodermabrazji lub serii zabiegów, skóra jest oczyszczona, wygładzona, jędrniejsza o lepszej elastyczności, pobudzona do regeneracji. Posiada równiejszy i zdrowszy koloryt. Seria zabiegów mikrodermabrazji nie działa wyłącznie na naskórek - oczyszczająco i odświeżająco, ale również na skórę - regularne zabiegi pobudzają ją do syntezy włókien kolagenowych, przez co z zabiegu na zabieg skóra staje się gęściejsza, jędrniejsza, odporniejsza na negatywne działanie czynników zewnętrznych oraz upływ czasu - wolniej się starzeje.

peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (kawitacja, peeling ultradźwiękowy) ma za zadanie oczyścić skórę z zanieczyszczeń, odblokować zatkane pory i pobudzić skórę do regeneracji. Cel zabiegu to odświeżenie i dotlenienie skóry. Peeling kawitacyjny wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Kosmetolog do zabiegu wykorzytuje profesjonalny tonik o wysokim stężeniu składników aktywnych dobrany w zależności od potrzeb skóry klienta. Fale ultradźwiękowe podczas kontaktu z nawilżoną tonikiem skórą, powodują wytworzenie mikroskopijnych pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które następnie gwałtownie pękają rozbijając martwe komórki naskórka. Kawitacja, oprócz oczyszczenia, powoduje poprawę mikrokrążenia skóry, wskutek wysyłanych wgłąb skóry drgań fal ultradźwiękowych.

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny. Podobieństwa.

oczyszczenie i odświeżenie skóry

Zarówno peeling kawitacyjny jak i mikrodermabrazja jako pojedyncze zabiegi powodują oczyszczenie i odświeżenie skóry. Obie metody wykonywane w seriach, każda we właściwy dla siebie sposób, pobudza skórę do produkcji nowych włokien kolagenowych i poprawy mikrokrążenia, długoterminowo wzmacniając odporność i kondycję skóry. Oba zabiegi są bezbolesne, a prawidłowo wykonane nie powodują podrażnień. Dlatego zarówno po mikrodermabrazji jak i pilingu kawitacyjnym można śmiało wracać do swoich codziennych obowiązków np. do pracy. Oba zabiegi są bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących - w tym wypadku muszą zostać użyte do obu zabiegów bezpieczne dla nich preparaty, a dla przezorności należy skonsultować wizytę z lekarzem.

Który zabieg wybrać? Mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny?

peeling kawitacyjny

Jeżeli zależy Ci wyłącznie na odświeżeniu skóry, poprawie mikrokrążenia, skóra nie jest mocno zanieczyszczona, trądzikowa, a zależy Ci na delikatnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej to wystarczający będzie peeling kawitacyjny. Jest to zabieg polecany dla mniej problematycznej cery, młodszej, o którą chcesz zadbać prewencyjnie, aby ją wzmocnić i spowolnić starzenie.

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja z uwagi na mechaniczne złuszczanie naskórka kryształkami polecana jest dla skór problematycznych, z grubszym naskórkiem, tłustych, zanieczyszczonych, łojotokowych, trądzikowych (aktywny trądzik jest przeciwwskazaniem do zabiegu). W przeciwieństwie do

Przeczytaj przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu, przebieg zabiegu, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Cennik


Pielęgnacja domowa

Image

Bielenda Professional Modeling & Anti-Cellulite Massage Body Balm to balsam o idealnej konsystencji do masażu zawierający szereg składników aktywnych o działaniu wspomagającym pielęgnację ciała po zabiegu Shape Architect Body Wrapping Therapy.

Przeznaczenie: Utrata jędrności i elastyczności skóry, skóra wiotka i pozbawiona napięcia, różne formy cellulitu, rozstępy, nadmierna tkanka tłuszczowa (brzuch, uda, pośladki). Skóra wymagająca intensywnego nawilżenia i regeneracji. Do pielęgnacji domowej pomiędzy zabiegami Shape Architect.

Składniki aktywne: Kofeina, Krzemionka Organiczna, Elastyna, Ekstrakt z Alg Laminaria, Ekstrakt z Morszczynu, Wąkrota Azjatycka, Ekstrakt z Kigelii Afrykańskiej, Ekstrakt z Bluszczu, Spirulina, Witamina E, Masło Shea, Olej Babassu.

Działanie: Nawilżenie, Odżywienie skóry, Złagodzenie swędzenia i suchości skóry związanej z rozciąganiem w czasie ciąży.

ZAMÓW ONLINE: Balsam modelująco-antycellulitowy Shape Architect


Image
Image
Image
Image