Elektrokoagulacja

ELEKTROKOAGULACJA – ZAMYKANIE NACZYNEK, USUWANIE WŁÓKNIAKÓW, PROSAKÓW I OWŁOSIENIA

Elektrokoagulacja to szybki i bezinwazyjny zabieg,

bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę (włókniak, kurzajka, cebulka włosa) jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie pozostawia trwałych blizn.

Zabiegi elektrokoagulacji

W gabinecie KOSMEDERMA metodą elektrokoagulacji wykonywane jest:

Zamykanie naczynek
Usuwanie włókniaków i prosaków
Usuwanie owłosienia (epilacja)

Jak działa elektrokoagulacja?


Elektrokoagulacja, inaczej termoliza lub diatermia to metoda elektrochirurgii stosowana w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii. Elektrokoagulacja polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Zmienione chorobowo miejsca są poddawane działaniu specjalnej elektrody (igły do elektrokoagulacji), która za sprawą prądu elektrycznego wytwarzającego wysoką temperaturę powoduje termolizę, czyli drobne „oparzenie” tkanki, a w rezultacie prowadzi do uszkodzenia (ścięcia, koagulacji) zlokalizowanego w niej białka.

Za pomocą elektrokoagulacji usuwa się włókniaki, kurzajki i inne zmiany skórne, a także zbędne owłosienie. Ponadto elektrokoagulacja służy do zamykania nadmiernie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to zabieg małoinwazyjny i szybki, bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę (włókniak, prosak, kurzajka, naczynko, cebulka włosa) jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawić trwałych śladów (blizny, przebarwienia).

Elektrokoagulacja
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Podczas wizyty kosmetolog obejrzy zmiany skórne i oceni czy kwalifikują się one do zabiegu elektrokoagulacji. Zabieg polega na przyłożeniu do skóry elektrody, która wypali tkankę tworzącą niechcianą zmianę. W zależności od ilości zmian zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Elektrokoagulacja nie jest zupełnie bezbolesna, a odczucia zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji (unerwienie miejsca). W trakcie zabiegu odczuwalne są miejscowo lekkie ukłucia lub mocne ciepło. Czuć również charakterystyczny zapach koagulowanego białka.

Na życzenie klienta stosowane jest znieczulenie miejscowe za pomocą żelu lub kremu znieczulającego (dopłata zgodnie z cennikiem).

Nie każda zmiana skórna kwalifikuje się do zabiegu elektrokoagulacji

Podczas wizyty kosmetolog obejrzy zmiany skórne i oceni czy kwalifikują się one do zabiegu elektrokoagulacji.

 

Zamykanie naczynek (teleangiektazji)
Metodą elektrokoagulacji


Podczas wizyty kosmetolog obejrzy zmiany naczyniowe i oceni czy kwalifikują się do zamknięcia przy wykorzystaniu metody elektrokoagulacji. Zabieg polega na przyłożeniu do każdego naczynka elektrody, która powoduje jego zamknięcie. W zależności od ilości naczynek zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

W gabinecie KOSMEDERMA metodą elektrokoagulacji wykonywany jest zabieg zamykania drobnych, pojedynczych naczynek krwionośnych, tzw. teleangiektazji, a potocznie nazywanych również jako „pajączki naczyniowe”. W przypadku dużych zmian naczyniowych odsyłam klienta do lekarza odpowiedniej specjalności.

Zamykanie naczynek krwionośnych, tzw. teleangiektazji, pajączków naczyniowych

Zabieg elektrokoagulacji zamykający drobne, pojedyncze naczynka krwionośne, tzw. teleangiektazje, potocznie nazywane również „pajączkami naczyniowymi”, to małoinwazyjny i szybki sposób na poprawę wyglądu skóry.

 

Usuwanie włókniaków i prosaków
Metodą elektrokoagulacji


Podczas wizyty kosmetolog obejrzy zmiany skórne w postaci włókniaków i prosaków oraz oceni czy kwalifikują się do usunięcia przy wykorzystaniu metody elektrokoagulacji. Zabieg polega na przyłożeniu do każdego włókniaka lub prosaka elektrody, która powoduje jego wypalenie. W zależności od ilości włókniaków lub prosaków zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

W gabinecie KOSMEDERMA metodą elektrokoagulacji wykonywany jest zabieg usuwania drobnych włókniaków oraz prosaków, a w przypadku dużych zmian skórnych kwalifikujących się do wycięcia odsyłam klienta do lekarza odpowiedniej specjalności.

Usuwanie włókniaków i prosaków

Zabieg usuwania włókniaków i prosaków metodą elektrokoagulacji to małoinwazyjny i szybki sposób na pozbycie się tych niepożądanych zmian skórnych.

 

Epilacja – usuwanie owłosienia
Metodą elektrokoagulacji


Do zabiegu epilacji metodą elektrokoagulacji kwalifikują się pojedyncze włosy, np. na górnej wardze (tzw. wąsik niepożądany u kobiet), brwii i inne niepożądane pojedyncze włosy. Zabieg usuwa włosy trwale (na kilka lat) uszkadzając cebulkę włosa, jednakże zależy to od fazy wzrostu włosa.

Epilacja metodą elektrokoagulacji to równie skuteczna metoda jak epilacja laserowa (usuwanie pojedynczego owłosienia), ale jest od niej znacznie tańsza.

Usuwanie pojedynczych włosów

Zabieg epilacji metodą elektrokoagulacji to skuteczny sposób na pozbycie się pojedynczych, niechcianych włosów.

Epilacja metodą elektrokoagulacji

Równie skuteczna metoda jak epilacja laserowa a znacznie tańsza.