Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to ceniona i skuteczna metoda redukcji tłuszczu i cellulitu

Rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą lipolizy iniekcyjnej.

Redukcja tkanki tłuszczowej na twarzy (drugi podbródek) jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała, kark, ramiona, brzuch, boki brzucha, uda oraz okolice kolan.

Lipoliza iniekcyjna

Doskonała alternatywa dla zabiegu chirurgicznego liposukcji (odsysanie tłuszczu) oraz dla innych zabiegów lipolitycznych, jak lipoliza laserowa czy kriolipoliza.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?


Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu rozbicie komórek tłuszczowych. Preparaty stosowane do zabiegu lipolizy iniekcyjnej, powodują rozpad trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe, które następnie transportowane są do wątroby i w procesach metabolicznych usuwane z organizmu.

Należy podkreślić, że lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem modelowania sylwetki, a nie zabiegiem odchudzającym czy leczeniem otyłości. Pozwala na eliminację małej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Lipolizę iniekcyjną powoduje redukcję tkanki tłuszczowej na twarzy jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała. Lipolizę iniekcyjną stosuje się również w celu redukcji cellulitu tłuszczowego lub wodnego.

Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej mogą być poddawane okolice twarzy i ciała, takie jak podbródek (tzw. drugi podbródek), kark, ramiona, brzuch, boki brzucha, uda oraz okolice kolan. W wielu z tych miejsc redukcja tkanki tłuszczowej poprzez trening lub dietę jest bardzo utrudniona i nie przynosi efektów. Do niedawna rozwiązaniem było modelowanie tych obszarów, za pomocą bardziej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Lipoliza iniekcyjna to doskonała alternatywa dla odsysania tłuszczu (liposukcji), ale także dla innych zabiegów lipolitycznych, jak lipoliza laserowa czy kriolipoliza. Jest to metoda mniej inwazyjna od liposukcji, a w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami może zdziałać cuda i sprawdzić, że zyskamy upragniną sylwetkę.

Lipoliza iniekcyjna
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu przez kosmetologa profesjonalnego preparatu przeznaczonego do redukcji tkanki tłuszczowej lub cellulitu (Mesoestetic ®), bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Ilość preparatu jest odpowiednio dobierana w zależności od miejsca zabiegowego. Substancje aktywne przenikają przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, powodując w komórkach tłuszczowych rozpad trójglicerydów, które następnie są wydalane z organizmu w wyniku przemian metabolicznych.

Dla osiągnięcia założonych efektów, zabieg lipolizy iniekcyjnej powinien być wykonany w serii. Liczba zabiegów koniecznych do wykonania, zależna jest przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego chcemy ją wyeliminować.

Amupłki i koktajle MESOESTETIC ®

W gabinecie KOSMEDERMA stosowane są preparaty MESOESTETIC ® posiadające certyfikację medyczną, przeznaczone do podania śródskórnego w zabiegach na twarz i ciało, cenione i stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej.