Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg medycyny estetycznej o wielu zastosowaniach

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi mezoterapii igłowej w zależności od zastosowanego preparatu, techniki wykonania zabiegu i obszaru zabiegowego, mogą mieć działanie odmładzające, liftingujące, przeciwstarzeniowe (anti-aging), regenerujące i odbudowujące skórę (głębokie i intensywne nawilżenie, odżywienie, wygładzenie, poprawa napięcia i elastyczności).

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?


Mezoterapia igłowa (zwana również iniekcyjną) to zabieg polegający na aplikowaniu w skórę substancji aktywnych za pomocą igły i strzykawki. Substancje aktywne dostarczane są zwykle w formie specjalnych roztworów i koktajli.

W wyniku zabiegu mezoterapii igłowej dobroczynne dla skóry substancje, poprzez mechaniczne ominięcie bariery naskórka, wnikają bezpośrednio do głębokich warstw skóry właściwej lub tkanki podskórnej.

Zabieg tą metodą pozwala na wtłoczenie substancji aktywnych głębiej, dzięki czemu efekty widoczne są natychmiast po jego prawidłowym wykonaniu. Dlatego mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Skutecznie pielęgnuje skórę, rewitalizuje ją i nawilża, niwelując zmarszczki i inne oznaki starzenia oraz przywracając skórze świeży, młody wygląd.

Mezoterapia igłowa
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


W gabinecie KOSMEDERMA zabieg mezoterapii igłowej wykonuje kosmetolog. W ofercie gabinetu są zabiegi:

  • nawilżający
  • poprawiający elastyczność i jędrność
  • regenerujący
  • remodelujący
  • seboregulujący
  • rozjaśniający

Kosmetolog dobiera indywidualnie do potrzeb skóry ampułki: kwas hialuronowy, DMAE, krzem organiczny, oligoelementy, witamina C, które po wymieszaniu tworzą koktajl.

Zabieg wykonywany techniką nappage i mikropęcherzyków.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej.


Celem zabiegu jest biorewitalizacja, lifting, ujędrnianie, nawilżenie, odżywienie skóry, profilaktyka starzenia się skóry, profilaktyka wypadania włosów, miejscowe zwalczanie fałdów tłuszczowych (np. podwójny podbródek, fałda na brzuchu) lub zwalczanie objawów towarzyszących otyłości (np. utrata napięcia skóry, rozstępy).

Wskazania do mezoterapii igłowej z użyciem poszczególnych preparatów znajdą Państwo w opisie poszczególnych zabiegów.

Jaką metodą wykonywana jest mezoterapia igłowa?


W gabinecie wykonuję zabiegi mezoterapii igłowej manualnie za pomocą strzykawki poprzez wykonywanie niewielkich nakłuć bardzo cienką igłą za pośrednictwem której dostarczane są do skóry odpowiednie substancje aktywne. Zabiegi wykonuję techniką nappage i mikropęcherzyków.

Technika mikropęcherzyków polega na podawaniu substancji na granicy skórno-naskórkowej. Technikę tą stosuje się zwykle w zabiegach korekcji zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, a także w celu odmłodzenia grzbietów dłoni oraz policzków.

Technika nappage polega na wykonaniu serii szybkich i gęstych nakłuć śródskórnych podawanych pod odpowiednim kątem, z jednoczesnym podaniem preparatu. Technika nappage stosowana jest w zabiegach biorewitalizacji skóry twarzy oraz głowy.

Czy preparaty do mezoterapii igłowej są bezpieczne?


W gabinecie zabiegi mezoterapii igłowej wykonuję ampułkami marki Mesoestetic®. Jest to znana w całej Europie marka specjalizująca się w produkcji preparatów dedykowanych do zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. O czym warto wspomnieć preparaty marki Mesoestetic® posiadają certyfikację medyczną.