Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to gruntowna odnowa skóry

Nowoczesna technologia frakcjonowania skóry i dostarczania skórze substancji aktywnych.

Zabieg frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest wykorzystaniem urządzenia, które kontroluje intensywność, głębokość i ilość mikronakłuć w skórze. Jest to zabieg zdecydowanie skuteczniejszy oraz bezpieczniejszy od rollera.

Mezoterapia mikroigłowa

Skuteczna i bezpieczna, a zatem zdecydowanie lepsza alternatywa dla rollera.

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?


Mezoterapia mikroigłowa to zabieg powodujący kontrolowane uszkodzenie skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie (mikronakłucia) oraz pobudza skórę do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny, a następnie powoduje jej przebudowę, regenerację i odmłodzenie. Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są różne w zależności od częstotliwości, głębokości (długość igieł) i ilości mikronakłuć oraz od zastosowanych składników aktywnych.

Dlatego najlepiej, gdy mezoterapia igłowa wykonywana jest metodą frakcjonowania, ponieważ umożliwia regulację powyższych parametrów, a więc częstotliwości, głębokości i ilości mikronakłuć, czego nie osiągniemy za pomocą rollera. Parametry te są dobierane zależności od problemu skórnego oraz od efektu, który chcemy osiągnąć. Dodatkowo, do frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej wykorzystywane są jednorazowe kartridże. Dlatego mezoterapia mikroigłowa przy użyciu frakcji jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza (szerszy wachlarz zastosowań) od popularnych rollerów.

W wyniku zabiegu frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej następuje głęboka regeneracja naskórka, spłyceniu ulegają zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe w zależności od ilości zabiegów i zaawansowania zmian w skórze są mniej widoczne lub zostają zlikwidowane, koloryt skóry zostaje wyrównany, następuje regeneracja skóry zniszczonej opalaniem lub innymi czynnikami, odżywienie i nawilżenie skóry, cienka i mało elastyczna skóra staje się mocniejsza oraz jędrniejsza.

Mezoterapia mikroigłowa metodą frakcjonowania
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Zabieg mezoterapii mikroigłowej w gabinecie KOSMEDERMA jest wykonywany przy użyciu frakcji. Jest to specjalistyczne urządzenie kosmetyczne do którego używa się jednorazowe kartridże z mikroigłami o regulowanej długości, dlatego jest sterylny i bezpieczny. Do zabiegów używane są wyłącznie profesjonalne preparaty kosmetyczne.

System mezoterapii frakcyjnej pozwala na wykonania mikrokanalików na skórze. Głowica nakłuwając skórę wytwarza kanały frakcyjne (uraz skóry). W konsekwencji prowadzi to do inicjacji procesów gojenia, uwalniania czynników wzrostu TGF, zwiększenia produkcji kolagenu, elastyny, GAG (glikozaminoglikany). Wytworzenie dużej ilości mikrokanalików (mikronakłuwanie) ułatwia wnikanie składników aktywnych zawartych w koktajlach zabiegowych. Koktajle zabiegowe skomponowane zostały na specjalnych, pozbawionych substancji zapachowych i barwiących bazach, z wysokim stężeniem unikalnych składników aktywnych. Zastosowanie technologii frakcyjnej sprawia, że koncentraty działają bardziej efektywnie niż te aplikowane w tradycyjny sposób. W efekcie skóra zostaje pobudzona, optymalnie nawilżona, odżywiona, a przez to zmarszczki i bruzdy ulegają wypłyceniu i stają się mniej widoczne. Dodatkowo, mikronakłuwanie pozwala zmniejszyć przebarwienia i rozstępy.

Używany w gabinecie sprzęt do mezoterapii frakcyjnej zapewnia możliwość dostosowania głębokości wnikania mikroigieł, dużą ilość nakłuć na sekundę (75-160, czyli 4500-9600 nakłuć na minutę), regularne odstępy nakłuć oraz pionowe przenikanie.

Jednorazowe kartridże z mikroigłami

Zabieg frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej jest bezpieczny, ponieważ wykorzystywane są do jego wykonania jednorazowe kartridże, w przeciwieństwie do popularnych zabiegów rollerem, które są wykorzystywane do całej serii zabiegów dla jednego klienta, co grozi infekcjami skóry.