Oczyszczanie manualne

Usuwanie zaskórników otwartych i zamkniętych oraz prosaków metodą manualnego oczyszczania.


Jeżeli Twoja skóra na twarzy, szyi i dekolcie, bądź plecach i ramionach, jest zanieczyszczona, posiada zaskórniki i prosaki to umów się na zabieg manualnego oczyszczania. Zabieg spowoduje, że skóra będzie oczyszczona i rozświetlona, z poprawionym kolorytem i będzie lepiej przyswajać substancje aktywne z preparatów kosmetycznych.

Na czym polega oczyszczanie manualne skóry?


Oczyszczanie manualne to zabieg polegający na ręcznym oczyszczaniu skóry ze zmian w postaci zaskórników (otwartych i zamkniętych) prosaków, grudek, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg ten zwykle znany jest jako manualne oczyszczanie twarzy ale wykonywany jest również na innych partiach skóry: na dekolcie, ramionach oraz plecach. Manualne oczyszczanie to zabieg delikatnie bolesny i wymagający odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, gdyż podczas zabiegu skóra zostaje lekko podrażniona, a miejsca po usunięciu prosaków muszą ulec zagojeniu.

Oczyszczanie manualne daje natychmiastowe efekty. Skóra jest oczyszczona i rozświetlona, o zdrowszym kolorycie. Po oczyszczaniu manualnym skóra lepiej przyswaja substancje aktywne z preparatów kosmetycznych, dlatego warto poprzedzić oczyszczaniem manualnym inne serie zabiegowe.

Zabieg manualnego oczyszczania polecany jest szczególnie u osób z nadmiernym łojotokiem, trądzikiem pospolitym, trądzikiem wieku dojrzałego oraz w celu usunięcia drobnych zaskórników przy każdym typie cery.

Oczyszczanie manualne
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Przebieg zabiegu oczyszczania manualnego


Zapoznaj się z przebiegiem zabiegu oczyszczania manualnego w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu.


 
 • Demakijaż i oczyszczenie

  Kosmetolog wykonuje demakijaż lub oczyszczenie innego miejsca poddawanego zabiegowi. Następnie wykonuje peeling i tonizuje skórę.

 • Rozpulchnienie skóry

  Przy użyciu wapozonu (pary wodnej) lub specjalnej maski rozpulchniającej kosmetolog wykonuje zmiękczenie naskórka.

 • Manualne oczyszczanie skóry

  Kosmetolog mechanicznie (ręcznie) usuwa zaskórniki, grudki i prosaki. Niektóre zmiany (zwłaszcza prosaki) wymagają nakłucia jednorazową igłą w celu ich usunięcia.

 • Dezynfekcja

  Kosmetolog dezynfekuje skórę w miejscu zabiegu przy pomocy płynu do dezynfekcji lub metodą d’arsonwalizacji – dezynfekcja skóry przy użyciu prądów d’Arsonvala.

 • Maska ściągająca

  Zwężenie porów skóry przy pomocy maski ściągającej. Kosmetolog nakłada maskę, która zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, wstępnie reguluje ich pracę, usuwa nadmiar sebum, koi i uspokaja podrażnioną oczyszczaniem skórę.

 • Maska łagodząca

  Po usunięciu maski ściągającej kosmetolog nakłada maskę łagodzącą, która złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, występujące po manualnym oczyszczaniu skóry.

 • Krem

  Na zakończenie zabiegu kosmetolog nakłada krem odpowiedni dla danego rodzaju skóry.

 • Czas zabiegu

  Czas trwania zabiegu oczyszczania manualnego wynosi około 120 minut i zależy od miejsca poddanego zabiegowi.

 • Odczucia

  Zabieg jest umiarkowanie bolesny, a odczuwanie bólu zależy od miejsca zabiegowego i indywidualnych predyspozycji. W przypadku konieczności wykonania nakłuć igłą (np. w celu usunięcia prosaków), odczuwalne jest delikatne, praktycznie bezbolesne ukłucie.

Oczyszczanie manualne

to dokładne, ręczne oczyszczenie Twojej skóry z zaskórników, prosaków, grudek i złogów sebum połączonych z innymi zanieczyszczeniami.

Wskazania do zabiegu oczyszczania manualnego


Zapoznaj się ze wskazaniami do zabiegu oczyszczania manualnego skóry.


 • regulacja wydzielania sebum, przy skórze przetłuszczającej się, łojotokowej
 • usunięcie grudek
 • usunięcie zaskórników
 • usunięcie prosaków
 • odblokowanie ujść gruczołów łojowych
Oczyszczanie manualne oczyści i przygotuje skórę do innych zabiegów

Na około 1 miesiąc przed seriami innych zabiegów np. oczyszczających, przeciwstarzeniowych czy regenerujących, warto wykonać oczyszczanie manualne skóry co sprawi, że ich efekty będą lepsze.

Zalecenia przed i po zabiegu oczyszczania manualnego skóry


Dla uzyskania jak najlepszych efektów stosuj się do zaleceń przed i po zabiegu oczyszczania manualnego skóry, a także pamiętaj o właściwej pielęgnacji domowej.


 • Częstotliwość zabiegu manualnego oczyszczania

  Po 2 tygodniach od zabiegu można umówić się na zabieg doczyszczający skórę w przypadku, gdy skóra posiadała dużo zanieszczyszczeń i niemożliwe było ich usunięcie podczas jednej wizyty. Poza tym przypadkiem manualne oczyszczanie powinno być wykonywane nie częściej niż co 6 miesięcy na tą samą partię skóry poddaną zabiegowi.

 • Pielęgnacja domowa po zabiegu manualnego oczyszczania

  Przez kilka dni po zabiegu należy stosować delikatne preparaty do demakijażu, gdyż skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Nie należy stosować makijażu bezpośrednio po zabiegu, a jeżeli to możliwe to również przez kilka dni po zabiegu. Po zabiegu należy stosować preparaty regenerujące ale nie zapychające pory – przeznaczone do cery trądzikowej. Przy ekspozycji na słońce należy stosować preparaty z filtrem SPF 50, żeby nie powstały przebarwienia naskórkowe.

 • Należy unikać

  Po zabiegu oczyszczania manualnego należy unikać dotykania twarzy, ekspozycji na słońce, opalania w solarium, saun, basenów i innych miejsc, które mogą podrażniać skórę lub spowodować jej zakażenie.

   

  Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania manualnego


  Zapoznaj się z przeciwwskazaniami do zabiegu oczyszczania manualnego. W przypadku występowania u Ciebie któregokolwiek z wymienionych przeciwwskazań, zabieg nie będzie mógł być wykonany.


  • otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym
  • choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze skóry
  • aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, wyprysk, łuszczyca)
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • trądzik ze stanem zapalnym (np. krostkowy, ropny)
  • trądzik różowaty
  • nowotwory
  • świeża opalenizna (skóra zaczerwieniona)
   

  Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące manualnego oczyszczania skóry


  Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu manualnego oczyszczania skóry. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie zapraszam do kontaktu.
  kosmetolog Anna Powiecka
  Odpowiedzi na pytania udziela kosmetolog Anna Powiecka