Peeling chemiczny // kwasy

Peeling chemiczny (złuszczanie kwasami) to skuteczny zabieg na różne problemy skórne

Peeling chemiczny to skuteczny zabieg stosowany na przebarwienia, blizny, zmarszczki, trądzik, cerę palacza albo w celu odmłodzenia i pobudzenia skóry do odnowy.

Peeling chemiczny jest zaliczany do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej i kosmetologii pielęgnacyjnej w zależności od stosowanego preparatu (kwasu lub mieszanki różnych kwasów).

Zabiegi peelingu chemicznego

Szczegółowe opisy zabiegów kwasami MESOESTETIC ® w przygotowaniu.

Co to jest peeling chemiczny (kwasy)?


Peeling chemiczny, inna stosowana nazwa to eksfoliacja kwasami (potocznie kwasy), to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu kwasów organicznych, w wyniku czego następuje usunięcie obumarłych komórek naskórka, następuje stymulacja komórek skóry do odnowy przez co następuje przebudowa i odmłodzenie skóry.

Peeling chemiczny to, w zależności od zastosowanego preparatu (rodzaj kwasu, stężenie i pH kwasu) i celu jaki chcemy osiągnąć (problem skórny, niedoskonałości skóry), zabieg zaliczany do medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej lub kosmetologii pielęgnacyjnej, w tym stosowany również w trychologii.

Wskazaniem do zabiegów eksfoliacji kwasami jest m.in. starzenie się skóry (pierwsze i późniejsze oznaki starzenia jak zmarszczki, brak napięcia skóry), przesuszenie skóry, ziemistość skóry (skóra szara, tzw. cera palacza), nadmierne wydzielanie sebum i trądzik, zaskórniki, a także niedoskonałości jak przebarwienia skórne (piegi i inne przebarwienia posłoneczne, plamy starcze), blizny, w tym blizny potrądzikowe.

Peeling chemiczny /eksfoliacja kwasami/
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Peeling chemiczny powoduje złuszczanie naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu kosmetycznego (rodzaj kwasu, jego stężenie i pH) i intensywności zabiegu (czas ekspozycji), który jest dostosowany do stanu skóry.

W ofercie gabinetu KOSMEDERMA znajdują się zabiegi eksfoliacji kwasami dedykowane do różnych problemów skórnych: do cery trądzikowej, na przebarwienia i blizny, dla cery wrażliwej i naczyniowej oraz cery z trądzikiem różowatym.

W zależności od problemu skórnego oraz oczekiwanego efektu zabiegi wykonywane są kwasami marki Mesoestetic lub Clarena.

Szczegółowa oferta w przygotowaniu.

Mesoestetic oraz Clarena

Obecnie do zabiegów peelingu chemicznego w gabinecie stosuję kwasy renomowanej hiszpańskiej marki MESOESTETIC ® (stosowane również przez lekarzy w klinikach medycyny estetycznej) oraz wybrane preparaty na bazie kwasów marki Clarena (Frost Peel i Acid Line).

 

Zabieg normalizujący dla cery trądzikowej
Peeling chemiczny kwasem pirogronowym


Jest to peeling chemiczny koncentratem kwasem pirogronowym, który oczyszcza skórę i przeciwdziała powstawaniu zaskórników, ogranicza nadmierne wydzielanie sebum, dlatego jest on dedykowany dla skóry łojotokowej oraz trądzikowej. Eksfoliacja kwasem pirogronowym dodatkowo działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry, stymuluje syntezę kolagenu, włókien elastyny oraz niweluje zmarszczki powierzchniowe.

Zabieg normalizujący dla cery trądzikowej kwasem pirogronowym to intensywna kuracja odmładzająco-normalizująca polecana w dla cer dojrzałych, tłustych i trądzikowych. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, gładka, promienna oraz delikatnie rozjaśniona.

Kwas pirogronowy o stężeniu 60% i pH 1,8

Kwas pirogronowy dedykowany jest dla skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej, z nadmiernym wydzielaniem sebum i zaskórnikami.

 

Zabieg rozjaśniający dla skóry z przebarwieniami
Peeling chemiczny kwasami azelainowym, kojowym, migdałowym


Połączenie kwasu kojowego, migdałowego i azelainowego zapobiega nadmiernej melanogenezie będącej przyczyną powstawania przebarwień. Delikatnie złuszcza naskórek oraz stymuluje procesy jego regeneracji. Skóra odzyskuje jednolity koloryt, staje się promienna.

Kwas azelainowy, kojowy i migdałowy o stężeniu 50% i pH 2,0

Połączenie kwasu kojowego, migdałowego i azelainowego dedykowane dla skóry z przebarwieniami i o nierównomiernym kolorycie.

 

Zabieg wzmacniający dla cery wrażliwej i z trądzikiem różowatym
Peeling chemiczny kwasami laktobionowym, azelainowym


Połączenie kwasów azelainowego, laktobionowego i glukonolaktonu redukuje zaczerwienienia i jednocześnie zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Głęboko nawilża, przyspiesza procesy odnowy komórkowej. Serum idealnie sprawdza się w pielęgnacji skór dojrzałych z nadmierną grą naczyniową.

Kwas laktobionowy i azelainowy o stężeniu 40% i pH 2,2

Połączenie kwasów azelainowego, laktobionowego i glukonolaktonu dedykowane dla cery naczyniowej i z trądzikiem różowatym.

 

Zabieg wygładzający i redukujący zmarszczki okolicy oczu
Peeling chemiczny kwasem fitowym


Kwas fitowy w serum o specjalnej żelowej konsystencji, która minimalizuje ryzyko przedostania się do oka. Eksfoliacja kwasem fitowym to zabieg delikatnie złuszczający zrogowaciały naskórek oraz stymulujący proces jego regeneracji. Spłyca drobne zmarszczki, głęboko nawilża skórę, obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne. W efekcie skóra po zabiegu jest wyraźnie odświeżona, rozjaśniona, nawilżona i zyskuje młody wygląd.

Kwas fitowy o stężeniu 20% i pH 3,3

Kwas fitowy dedykowany na okolice oczu.

 

Frost peel I (TCA 30%) i Frost peel II (TCA 40%)
Peeling chemiczny kwasem TCA 30% i 40%


Peeling chemiczny preparatami z kwasem TCA o wysokim stężeniu: 30% Frost Peel I oraz 40% Frost Peel II. TCA koaguluje białka skóry, dzięki czemu komórki naskórka poddają się złuszczeniu. Spektakularne wyniki zabiegowe otrzymujemy dzięki maksymalnemu zakresowi eksfoliacji, który wynosi 0,45 mm i obejmuje cały naskórek, aż do warstwy podstawnej. Unikatowa formuła preparatów polega na połączeniu specjalnej bazy żelowej z kwasem. Pozwala ona na obniżenie stężenia kwasu i podniesienie jego pH, co prowadzi do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa zabiegu.

Frost Peel I zapewnia łagodniejszy proces złuszczania, dedykowany jest dla skór wrażliwych, wymagających stymulacji i rewitalizacji z niewielką ilością blizn. Wskazany jest w sytuacji, kiedy skóra utraciła jędrność i elastyczność.

Frost Peel II daje efekt silniejszej chemabrazji, przeznaczony jest dla skór dojrzałych, łojotokowych, z przebarwieniami i objawami fotostarzenia oraz z głębokimi bliznami.

Zabieg z wykorzystaniem Frost Peel oprócz złuszczania naskórka, stymuluje skórę właściwą do zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie następuje przebudowa głębiej położonych struktur skóry, czyli m.in. lepsze usieciowanie włókien kolagenowych a także wzrost produkcji elastyny, kolagenu i glikozamin.

Peeling chemiczny za pomocą TCA nazywany jest peelingiem do zadań specjalnych. Działa szybciej niż pozostałe eksfolianty, dzięki czemu możliwa jest mniejsza ilość wykonywanych zabiegów w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Kwas trójchlorooctowy stanowi bezpieczną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Kwasu trójchlorooctowy TCA

Dedykowany dla skóry dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia, tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, przebarwieniami i tzw. cechami fotostarzenia.