Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to głębokie oczyszczanie i pielęgnacja twarzy

Peeling kawitacyjny to peeling za pomocą ultradźwięków

Peeling kawitacyjny to zabieg, który za pomocą fal ultradźwiękowych bardzo dokładnie i bezboleśnie oczyszcza skórę, usuwa wszelkie zanieczyszczenia, martwe komórki i zalegającą warstwę zrogowaciałego naskórka, toksyny, wydzieliny gruczołów łojowych jak sebum i zaskórniki, dodatkowo powodując dotlenienie skóry.

Peeling kawitacyjny

Bezbolesne oczyszczanie skóry każdego rodzaju i typu skóry twarzy oraz ciała.

Jak działa peeling kawitacyjny?


Peeling kawitacyjny to popularna i skuteczna metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Działanie peelingu kawitacyjnego polega na wykorzystaniu zjawiska kawitacji. Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym zachodzącym pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna, zwykle zwilżana jest tonikiem kosmetycznym, fale ultradźwiękowe tworzą pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym powietrzem, które na skutek różnicy ciśnień powiększają się i gwałtownie pękają.

Peeling kawitacyjny powoduje bardzo dokładne i zupełnie bezbolesne oczyszczenie skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego, martwego naskórka oraz wydzieliny gruczołów łojowych (nadmiaru sebum). Ponadto wibracje powodują, że rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, usprawniony zostaje przepływ krwi i limfy, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling kawitacyjny, nie tylko głęboko i dokładnie oczyszcza skórę, ale również ją dotlenia i pobudza do samoodnowy. Zmiany zauważalne już po pierwszym zabiegu, skóra jest rozjaśniona, nie świeci się, posiada mniej zaskórników, jest lepiej nawilżona. Co warto jeszcze podkreślić to to, że zabieg jest bardzo odprężający.

Peeling kawitacyjny
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Do zabiegu peelingu kawitacyjnego w gabinecie KOSMEDERMA wykorzystywane są specjalne toniki dedykowane przez producentów do tego zabiegu. Najpierw kosmetolog wykonuje demakijaż, miejsce zabiegowe zwilżane jest tonikiem, następnie przy pomocy szpatułki emitującej ultradźwięki wykonywany jest peeling kawitacyjny, na zakończenie zabiegu aplikowane są ampułka, maska i krem, odpowiednie do danego rodzaju i typu skóry.

Czas trwania zabiegu zależy od miejsca oraz wielkości obszaru zabiegowego. Zabieg zwykle trwa ok. 40-60 minut. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów, z częstotliwością co tydzień lub dwa, a następnie w celu podtrzymania efektów zabiegu, raz w miesiącu.

Seria zabiegów peelingu kawitacyjnego

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów peelingu kawitacyjnego, z częstotliwością raz na 1 lub 2 tygodnie.