Sonoforeza // ultradźwięki

Sonoforeza przyspiesza przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw naskórka

Sonoforeza to zabieg oparty o działanie fal ultradźwiękowych

Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, powodujący przyspieszenie przenikania do głębszych warstw naskórka substancji aktywnych, dobranych odpowiednio do rodzaju i indywidualnych potrzeb skóry.

Jak działa sonoforeza?


Sonoforeza to metoda ultradźwiękowego wprowadzania w skórę substancji biologicznie czynnych. Fale ultradźwiękowe przyspieszają i ułatwiają przenikania substancji aktywnych do żywych komórek naskórka. Drgania małej mocy i częstotliwości emitowane przez specjalne głowice rozchodzą się w skórze i tkance podskórnej, pobudzając kolejne cząsteczki do wibracji i rozgrzewania się.

W efekcie działania fal ultradźwiękowych naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, powodując lepsze zaopatrzenie komórek w krew, a tym samym w tlen i składniki odżywcze. Zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych co wykorzystuje się do wprowadzania substancji czynnych zawartych w preparatach kosmetycznych.

Preparaty dobierane są do partii ciała i problemu skóry. Ultradźwięki mogą być stosowane do każdego rodzaju skóry. Zwykle zabieg sonoforezy wykorzystywany jest w pielęgnacji skóry suchej, złuszczającej się, niedotlenionej, wiotkiej, o szarym kolorycie, z objawami zmęczenia i pierwszymi zmarszczkami, z rozszerzonymi naczynkami i rumieniem, trądzikiem oraz oraz bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi. Sonoforeza świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry okolic oczu, pomagając zmniejszać obrzęki i opuchlizny wokół oczu.

Sonoforeza, ultradźwięki
w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu


Przebieg zabiegu
Sonoforeza w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu

Kosmetolog rozpoczyna od demakijażu twarzy lub oczyszczenia innego miejsca poddawanego zabiegowi, wykonuje peeling i nakłada odpowiednią do rodzaju i problemu skóry ampułkę z substancjami aktywnymi, następnie wykonuje zabieg sonoforezy przykładając sondę emitującą fale ultradźwiękowe. Po wykonywaniu sonoforezy kosmetolog nakłada maskę i krem.

Zabieg sonoforezy jest nieinwazyjny i bezbolesny. Bezpośrednio przed zabiegiem sonoforezy zaleca się wykonanie peelingu kawitacyjnego (zamiast zwykłego peelingu). W zależności od rodzaju skóry efekty mogą być już widoczne po pierwszym zabiegu. Czas trwania zabiegu zależy od miejsca oraz wielkości obszaru zabiegowego, zwykle jest to ok. 60 min.

Sonoforeza + peeling kawitacyjny

Bezpośrednio przed zabiegiem sonoforezy zaleca się wykonanie peelingu kawitacyjnego.

Zalecenia
Sonoforeza w gabinecie KOSMEDERMA w Opolu

Liczba zabiegów i ich częstotliwość jest ustalana z kosmetologiem w zależności od rodzaju i problemu skóry. Zwykle zalecana liczba to 4-10 zabiegów wykonywanych co 1-2 tygodnie. Po serii zabiegów zalecane jest wykonywanie zabiegów przypominających: 1 zabieg co 3-6 miesięcy.

Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie peelingu kawitacyjnego, bezpośrednio przed zabiegiem sonoforezy.

Seria zabiegów sonoforezy

4-10 zabiegów co 1-2 tygodnie, a później 1 zabieg co 3-6 miesięcy.