Pielęgnacja skóry wokół oczu. Kilka zasad.

Skóra okolic oczu jest bardzo cienka i delikatna, jej grubość wynosi zaledwie ok. 0,5 mm i jest pięciokrotnie cieńsza od cery w innych częściach twarzy.

Regularny demakijaż skóry wokół oczu

Pamiętaj o codziennym demakijażu twarzy, w tym okolic oczu. Demakijaż wykonuj używając odpowiednich preparatów. Preparaty do demakijażu oczu występują na ogół w postaci płynów, usuwając tusz nie powinny podrażniać oczu, wywołać łzawienia, pieczenia czy zaczerwienienia. Preparaty do demakijażu oczu to mleczka, śmietanki, dwufazowe płyny do demakijażu oczu czy płyny micelarne. Powinny zawierać jak najwięcej substancji aktywnych o właściwościach nawilżających.

Dokładnie usuń tusz i cienie do powiek. Podczas usuwania makijażu nie wolno pocierać powiek i rozciągać skóry wokół oczu. Jeżeli często stosujesz makijaż dokładne oczyszczenie skóry jest tym bardziej ważne. Pozwól skórze odpocząć od makijażu chociaż w nocy, a i w dzień wolny od pracy dobrze jej to zrobi.

Delikatna, ostrożna aplikacja preparatów

Stosuj wyłącznie preparaty dedykowane pod oczy.

Preparaty jak żele czy kremy należy aplikować bardzo delikatnie, aby nie rozciągać nadmiernie cienkiej skóry wokół oczu. Ważny jest też sposób nakładania kremu czy żelu. Najpierw należy delikatnie wmasować preparat okrężnym ruchem od kącika wewnętrznego do kącika zewnętrznego powieki górnej, a następnie od kącika zewnętrznego powieki dolnej do kącika wewnętrznego powieki dolnej.

Pamiętaj, że pod oczy należy stosować wyłącznie preparaty przeznaczone przez producenta do pielęgnacji skóry wokół oczu.

Preparaty pod oczy nawilżające i z filtrem UV

Do pielęgnacji skóry wokół oczu stosuj kosmetyki o właściwościach nawilżających i zawierające filtry UV. Skóra okolic oczu jest bardzo cienka, przez co ulega szybkiemu przesuszeniu. Efekt wysychania skóry jest potęgowany w wyniku promieniowania słonecznego. Warto też nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV (wybieraj te certyfikowane), co dodatkowo sprawi, że rzadziej będziesz mrużyć oczy, opóźniając w ten sposób powstawanie zmarszczek mimicznych w tej okolicy.

Ostrożnie z maseczkami

Stosuj maseczki na twarz omijając okolice oczu, ponieważ mogą podrażnić delikatną skórę w tej okolicy. Wyjątek stanowią maseczki do twarzy, przeznaczone również do pielęgnacji okolic oczu.

Zdrowy tryb życia

Dla kondycji skóry wokół oczu, podobnie jak dla całego organizmu, niezwykle ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Wysypiaj się, prawidłowo się odżywiaj, zażywaj ruchu i nawadniaj organizm. Zapewne każdy z was zauważył, że skóra wokół oczu, jest jednym z pierwszych symptomów zmęczenia organizmu.