Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to popularna i skuteczna metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Działanie peelingu kawitacyjnego polega na wykorzystaniu zjawiska kawitacji.

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym zachodzącym pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna, zwykle zwilżana jest tonikiem kosmetycznym, fale ultradźwiękowe tworzą pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym powietrzem, które na skutek różnicy ciśnień powiększają się i gwałtownie pękają.

Peeling kawitacyjny powoduje bardzo dokładne i zupełnie bezbolesne oczyszczenie skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego, martwego naskórka oraz wydzieliny gruczołów łojowych (nadmiaru sebum). Ponadto wibracje powodują, że rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, usprawniony zostaje przepływ krwi i limfy, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling kawitacyjny, nie tylko głęboko i dokładnie oczyszcza skórę, ale również ją dotlenia i pobudza do samoodnowy. Zmiany zauważalne już po pierwszym zabiegu, skóra jest rozjaśniona, nie świeci się, posiada mniej zaskórników, jest lepiej nawilżona. Co warto jeszcze podkreślić to to, że zabieg jest bardzo odprężający.